SuplementyProdukcja kontraktowa a systemy kontroli jakości

20 września, 2021by admin
https://regnummilk.pl/wp-content/uploads/2021/09/Produkcja-kontraktowa-a-systemy-kontroli-jakosci.jpg

 

Produkcja kontraktowa a systemy kontroli jakości. Własna linia suplementów diety wcale nie musi być marzeniem nieosiągalnym. Jeśli na liście marzeń znajdują się właśnie indywidualnie zaprojektowane suplementy lub gdy uważasz, że będzie to dobry sposób na własny biznes, to spokojnie możesz to osiągnąć. Rozwiązaniem jest produkcja kontraktowa, dzięki której uzyskujesz wsparcie na każdym etapie produkcji suplementów – od zaplanowania składu produktów i ich formy, aż do etykietowania i pakowania.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o produkcji kontraktowej

Jest wiele sposobów na produkowanie swoich suplementów diety. Jeśli podobnie jak my zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i suplementy diety, to wiele nas łączy! Jednak również na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że własne suplementy to niemałe wyzwanie. Dlatego należy mieć odpowiednie zasoby zarówno finansowe, jak i związane z wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym możliwe będzie stworzenie jakościowego produktu. A co jeśli powiemy Ci, że wcale nie musisz mieć doświadczenia i wiedzy? Niemożliwe? A jednak! Rozwiązaniem jest produkcja kontraktowa.

 

Produkcja kontraktowa a systemy kontroli jakości

Decydując się na tę formę współpracy nie tylko otrzymujesz wsparcie w ramach produkcji suplementów diety, etykietowania czy pakowania, ale także zyskujesz gwarancję, że produkty będą wyróżniać się najwyższą jakością i starannością. Dokonywane przez nas działania i modyfikacje produktów są wprowadzane pod bacznym okiem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dlatego jako przedsiębiorca i nasz partner nie musisz martwić się wymogami prawnymi i jakościowymi.

 

Produkcja kontraktowa – czy warto?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na formę współpracy, jaką jest produkcja kontraktowa, to musisz wiedzieć, że w ramach takiej umowy otrzymujesz stałe wsparcie naszych doświadczonych pracowników i specjalistów. Dzięki ich wiedzy nie tylko dopracujesz (lub stworzysz od podstaw) recepturę suplementu, ale także dobierzesz jego prawidłową formę i opakowanie.

Ponadto mając na uwadze dobro naszych klientów stosujemy się do obowiązujących systemów kontroli jakości:

  • HACCP – czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, który dotyczy bezpieczeństwa podczas produkcji i zachowania odpowiednich procedur produkcyjnych,
  • GMP – dobra praktyka produkcyjna, mówiąca o utrzymaniu higieny w miejscu pracy, odpowiednich warunków produkcji i przechowywania, kontroli pracowników,
  • GHP – dobra praktyka higieniczna, która dotyczy działań i praktyk podejmowanych w celu utrzymania najwyższego poziomu higieny podczas produkcji i przechowywania suplementów diety.