SuplementyKapsułki czy tabletki? Jaka forma jest lepsza?

21 czerwca, 2021by admin
https://regnummilk.pl/wp-content/uploads/2021/06/blog-221.jpg

 

Decydując się na własną linię suplementów diety, z pewnością zastanawiasz się, jaka forma suplementów chcesz wybrać kapsułki czy tabletki. Nie wiesz, czy lepiej sprawdzą się kapsułki, czy może tabletki? Wiesz jak stworzyć własną linię tabletek. Ten artykuł jest dla Ciebie kapsułki czy tabletki będą lepszą dla Ciebie formą.

Kapsułki czy tabletki? Jaka forma jest lepsza?

Nie musisz się tym martwić. Produkcja kontraktowa to wsparcie, nie tylko na etapie produkcji, ale także podczas doboru receptury czy formy. Przy pomocy specjalistów dobierzesz formę suplementów diety odpowiednią do rodzaju produktów.

Różnice między kapsułkami a tabletkami

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że forma suplementów diety nie wpływa na sposób ich przyjmowania czy smak. Jednak niektóre suplementy muszą być produkowane w określonej formie. To przekłada się bezpośrednio na ich skuteczność i działanie. Dlatego dobór formy podania suplementu jest niekiedy bardzo istotny.

Najbardziej popularną formą suplementów diety to tabletki

Dlaczego? Ponieważ wyróżniają się łatwością w przechowywaniu i są łatwe w przyjmowaniu. Produkcja tabletek nie jest skomplikowana. Ponadto pozwala ona zamknąć w tabletce pełnię składników odżywczych, zgodnych z recepturą suplementu. Tabletki mają formę sprasowanego proszku, który formowany jest w wymiarach charakterystycznych dla tej formy podania.

A czym różni się kapsułka? Kapsułki na pierwszy rzut oka odróżniają się wyglądem. Nie są one sprasowane tak jak tabletki. Taka forma podania suplementów może przybierać zarówno formę płynną, proszku, jak i granulatu. Kapsułki, w których zamknięty jest suplement diety są w całości bezpieczne dla organizmu człowieka i przewodu pokarmowego. Najczęściej wykonane są z skrobi, żelatyny lub innych związków organicznych. Niekiedy kapsułki wyróżniają się także przedłużonym działaniem substancji aktywnej.

 

Własna linia suplementów diety

Produkcja suplementów diety powinna być nie tylko dobrze przemyślana, ale i zorganizowana. Produkcja kontraktowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad własną linią suplementów, ale nie mają możliwość samodzielnego ich stworzenia.

Czasami organizacja takie przedsięwzięcia wiąże się z wieloma aspektami prawnymi i technicznymi. Zaletą produkcji kontraktowej jest, to że wszystkie te problemy i wymagania są rozwiązywane razem ze specjalistami. W ramach współpracy kontraktowej z Regnummilk zyskasz wsparcie na każdym etapie produkcji. Takie rozwiązanie sprawia, że produkcja kapsułek i tabletek jest niemal dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Warto również wspomnieć, że receptura suplementów diety jest udoskonalana wraz ze specjalistami i dobierana do niej jest odpowiednia i najlepsza forma podania suplementów diety. Dzięki temu zyskujesz pewność, że twoja własna linia suplementów diety będzie wyróżniała się jakością i rzetelnością.  

 

Tabletka czy kapsułka – jaką formę suplementów wyprodukować? Produkcja kontraktowa to wsparcie na każdym etapie produkcji suplementów diety.